Kedi ve Köpek Yurt Dışı Çıkış İşlemleri

Uçak ile yurtdışına seyahat eden bir köpek

Evcil hayvanınızla yurt dışı seyahat etmeyi planlıyorsanız, öncelikle seyahat edeceğiniz ülkenin evcil hayvan kabul etme şartlarını öğrenmeniz gerekiyor. Örneğin, Avustralya, rabies (kuduz) gibi hastalıklara karşı oldukça katı karantina kuralları uygulamakta ve evcil hayvanınızın ülkeye girişi öncesinde belirli bir süre karantinada kalmasını talep etmektedir. Seyahatin stresli ve zahmetli olabileceği düşünülse de, doğru planlama ve hazırlıkla bu süreci sizin ve dostunuz için çok daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Bu noktada sizlere yardımcı olmak için Gülbağ Veteriner Kliniği olarak bu içeriği hazırlıyoruz.Aynı zamanda kliniğimiz ile iletişime geçerek aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Evcil Hayvanınızla Yurtdışına Çıkabilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kediniz veya köpeğiniz ile yurt dışına çıkmak için sahip olmanız gereken bazı zorunlu belgeler vardır.Bu belgeler bazı ülkelerde değişiklik gösterebilmektedir.Bundan dolayı detaylı ve tüm sürecin bizim tarafımızdan yönetilmesi için 02129162446 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

  1. Mikroçiplenmiş olmalıdır.
  2. Kuduz Titrasyon Belgesi
  3. Pet Pasaport (köpek pasaportu, kedi pasaportu)
  4. Sağlık Karnesi
  5. Seyehat İzin Belgesi
  6. Gidilecek Ülkenin Özet Şartları

⚠️ Uçak ile yapılacak yolculuklarda firmanın evcil hayvan taşıma şartlarını bilmek önemlidir.

Bu belgelere sahip her pet yurt dışına çıkamamaktadır.Bazı kedi ve köpek ırklarında özel izin gerekebilmektedir.Bu ırklar Kangal Çoban Köpeği, Akbaş Çoban Köpeği, Kars Çoban Köpeği, Çatal Burun Av Köpeği, Zağar İzci Köpeği, Ankara Kedisi, Van Kedisi … gibi sıralanabilir.Listede olmayan köpek veya kedi ırkınız için mutlaka bizimle veya yetkin bir veteriner kliniği ile iletişime geçiniz.

Evcil hayvanınızla yurtdışına çıkış işlemleri hakkında daha fazla bilgi için resmi belgeyi inceleyebilirsiniz.